LEASING odpowiedź na czas KRYZYSU

LEASING odpowiedź na czas KRYZYSU

piątek, 7 sierpnia, 2020

Coraz więcej słyszymy o nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym. Wielu przedsiębiorców nie przygotowało się na to co przed nami.

Wykorzystując koniunkturę chętnie korzystali z zalet i prostoty w otrzymaniu leasingu, kupując nie tylko przedmioty niezbędne i wpływające na zwiększenie przychodów w firmie, ale też drogie samochody będące często realizacją marzeń.

Aby skorzystać z leasingu wystarczyło oświadczyć przychód i prowadzić działalność gospodarczą. To wszystko, aby stać się użytkownikiem samochodu za 100 czy nawet 200 tyś zł.

Obecna sytuacja spadła na wielu przedsiębiorców, jak przysłowiowy „grom z jednego nieba”. Branże takie jak – salony kosmetyczne, restauracje, punkty usługowe, biura podróży z dnia na dzień zostały zmuszone do zaprzestania prowadzenia swoich działalności, a inne branże mocno odczuwają spadki.

Niestety zobowiązania takie jak Czynsz, Media, Pensje czy właśnie Leasing zostały. To prawdziwe indywidualne tragedie dla przedsiębiorców, którzy bardzo często zaczynają kalkulować czy jedynym wyjściem nie jest bankructwo.

LEASING odpowiedź na czas KRYZYSU

Koło ratunkowe

Wydaje się że nasz Rząd wie doskonale jak wiele kosztuje utracone każde miejsce pracy, dlatego wprowadzono różne rozwiązania pomocowe pod postacią tzw. Tarczy antykryzysowej.

To narzędzie reguluje głównie kwestie zobowiązań w stosunku do ZUS, US i Pracowniczych jednak trudno znaleźć tutaj rozwiązania systemowe dotyczące ogólnej pomocy dla przedsiębiorców w stosunku do Banków czy Firm Leasingowych.

Okazuje się jednak że banki i firmy leasingowe doskonale pamiętają koszty jakie poniosły w czasie poprzedniego kryzysu w 2010r. wprowadzając bardzo szybko, swoje pakiety pomocy dla przedsiębiorców.

Obecnie w kwestii leasingu wszystkie firmy z oferty porownywarkaleasingowa.pl posiadają programy w ramach których, można obniżyć czy nawet zawiesić raty leasingowe na określony czas.

LEASING odpowiedź na czas KRYZYSU

Nowe umowy leasingowe / procedury

Pomimo trudnej sytuacji na rynku i ogromnej skali pomocy o jaką zwracają się przedsiębiorcy do firm leasingowych, te nie zmieniły procedur. Dalej można otrzymać finansowanie w tzw. Procedurze uproszczonej.

W ramach porownywarakaleasingowa.pl każdego dnia wpływa między 100 – 150 nowych zapytań od klientów zainteresowanych nowymi umowami leasingowymi.

Czas kryzysu to zawsze czas okazji – szczególnie na rynku używanych pojazdów – oraz specjalnych rabatów w sektorze dealerów i dostawców nowych przedmiotów.

Najlepsza oferta leasingu w Legionowie

To cię może zainteresować